WYJAZD  EDUKACYJNY  DO NORWEGII

5-13 CZERWCA 2009

Dzień 5 czerwca 2009 na długo zachowa się w pamięci nie tylko uczestników wyjazdu edukacyjnego, ale także całej społeczności szkolnej. Po raz pierwszy grupa naszych uczniów pod opieką nauczycieli języka angielskiego i niemieckiego uczestniczyła w wyjeździe zagranicznym, by poznać kraje Wikingów. Była to nagroda –wyróżnienie za udział w konkursie plastycznym „Czy znasz świąteczne zwyczaje krajów Wikingów”. Trasa prowadziła przez Niemcy, Danię oraz docelowo do Norwegii. Sama podróż z Rostoku dostarczyła nam wiele wrażeń, gdyż pierwszy raz płynęliśmy tak ogromnym promem. Nad ranem 6 czerwca dotarliśmy do Danii, by dalszą drogę kontynuować autokarem. Kopenhaga przywitała nas słoneczną pogodą, która sprzyjała pieszej wędrówce po nabrzeżach portu, gdzie oglądaliśmy słynną Syrenkę. Następnie odwiedziliśmy Dom  Bajek H.CH. Andersena,  Rundetarm- Okrągłą Wieżę , a także podziwialiśmy pałac królewski. Szwecję poznaliśmy tylko przez okna autokaru, by w końcu dotrzeć do Leiry, miejscowości, gdzie mieszkaliśmy podczas wizyty w tym kraju. Nieskazitelna przyroda, Skansen w Fagernes skalna hala sportowa w Gjovik, skocznia narciarska w Lillehammer, podróż kolejką Flamsbana, czy rejs  statkiem po najdłuższym fiordzie na świecie dostarczyła nam wielu wrażeń. Oczywiście nie tylko zwiedzaliśmy, gdyż podczas wycieczek musieliśmy rozwiązywać szereg ćwiczeń, które polegały na zdobywaniu informacji od Norwegów. Przez cały pobyt szlifowaliśmy nasz język angielski w mowie i w piśmie. Poprzez świetną zabawę poznawaliśmy zabytki, ludzi, jak również przekonaliśmy się, że warto systematycznie zgłębiać na lekcji umiejętność znajomości języków obcych. W drodze powrotnej mieliśmy możliwość podziwiać chińskie pagody, hinduskie pałace, w czarodziejskich ogrodach Tivoli.

Pierwszy wyjazd edukacyjny możemy śmiało zaliczyć do udanych. Kolejnym miejscem, które będziemy zwiedzać w roku szkolnym 2009/2010 to Włochy , a dokładnie miasto Rzym .

Zapraszamy do galerii.

Zmieniony ( Niedziela, 15 Sierpień 2010 18:07 )