Społeczność Szkolna PSP nr 2 przystąpiła do międzywojewódzkiego konkursu "Lekki tornister" organizowany przez Fundację Rosa. Tematem konkursu jest realizacja programu edukacyjnego z zakresu profilaktyki Wad Postawy wśród uczniów klas 0-III. Konkurs składa się z trzech etapów.  I etap to udokumentowanie działań podejmowanych przez szkołę z zakresu w/w profilaktyki. Do drugiego etapu zakwalifikowało się tylko 10 szkół, w tym 5 szkół z województwa dolnośląskiego, 5 z opolskiego. W gronie tych szkół znalazła się nasza szkoła.  II etap to przeprowadzenie w dniu 22 kwietnia 2015 roku przez Fundację Rosa eventu. Uczniowie uczestniczyli w prelekcji edukacyjnej, w konkursach, a następnie w akcji ważenia dzieci i ich tornistrów.Nad przebiegiem spotkania czuwały panie z Fundacji - Wioleta Pietryszyn - szef projektu, Katarzyna Gadlewska - rzeczniczka prasowa Fundacji, Aleksandra Szczypińska. Teraz czekamy na podsumowanie projektu, który przewidywany jest na wrzesień 2015 roku.

Zmieniony ( Niedziela, 26 Kwiecień 2015 10:32 )