W dniu 7 lutego 2017 roku na strzeleckiej pływalni odbyła się III tura grupy B  Wojewódzkiej  Ligi Miast Opolszczyzny pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Strzelec Opolskich. Organizatorami imprezy byli: Opolski Okręgowy Związek Pływacki, Klub UKS "Kronos", Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Strzelcach Opolskich, Centrum Rekreacji Wodnej i Sportu w Strzelcach Opolskich. Klasa sportowa VI b  naszej szkoły oraz absolwenci klas sportowych o profilu pływanie zrzeszone w Klubie "Kronos" aktywnie uczestniczyli w zawodach. Nasza absolwentka - zawodniczka klubowa zajęła III miejsce na dystansie 50m stylem grzbietowym z czasem 34:16 w kategorii 14 lat. Natomiast Agata Wawak uczennica klasy szóstej b na dystansie 200m stylem klasycznym z czasem 3:17.62 uplasowała się na II miejscu. Na czwartym miejscu na dystansie 100 m stylem motylkowym z czasem 1:35.76 uplasowała sie Julia Ledniowska, a Martyna Studzińska w tej samej konkurencji zajęła szóste miejsce z czasem 1:39,24. Naszych zawodników ubrała firma Kronospan, której serdecznie dziękujemy .