Od września 2017 r. w naszej szkole realizowany jest kolejny projekt w ramach konkursu grantowego "Działaj Lokalnie". Tym razem projekt "Lubię programować" z zakresu robotyki został napisany i zgłoszony przez Grupę Nieformalną składającą się z rodziców naszej szkoły:panią Joannę Pietruszkę-Lazar, Teresę Pieprzyk oraz Joannę Marut. Skierowany jest do uczniów od 8 roku życia. W ramach realizacji projektu zakupiono 10 robotów typu Ozobot. Praca z Ozobotami bazuje na języku programowania Scratch. Zajęcia, które prowadzone są w ramach zajęć pozalekcyjnych, mają za zadanie wprowadzić młodego człowieka w świat programowania, pokazać, że służy ono do rozwiązywania konkretnych problemów logicznego i abstrakcyjnego myślenia. Zajęcia z programowania cieszą się w szkole ogromną popularnością, które zawdzięczamy małym robocikom. Nasi  uczniowie korzystają z najnowocześniejszych technologii dydaktycznych i są lepiej zorientowani w cyfrowym świecie. Programowanie polega na wytyczaniu tras za pomocą określonych kodów, które malują uczestnicy zajęć. Widząc, jak wiele radości w rozwijaniu pasji programowania u naszych uczniów sprawiły Ozoboty, szkoła we własnym zakresie poprzez zbiórkę surowców wtórnych przy współpracy rodziców zakupiła kolejne cztery roboty.

Zmieniony ( Środa, 22 Listopad 2017 21:35 )