W dniu 20 listopada 2017 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 Społeczność Szkolna wzięła udział w ogólnopolskich obchodach Dnia Prawa Dziecka, pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka pana Marka Michalaka. Na uroczystą debatę przybyli przedstawiciele: Opolskiego Kuratora, Burmistrza Strzelec Opolskich, Organu Prowadzącego Szkołę, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich. Uczniowie poprowadzili debatę na temat Praw Dziecka, omówili wernisaż prac malarskich, jak również odczytali odezwę młodych ludzi do dorosłych. Na zakończenie spotkania głos zabrała pani wizytator Regina Dziubandowska przedstawiciel Opolskiego Kuratora, która nawiązując do słów Janusza Korczaka wytłumaczyła zebranym, dlaczego tak ważne jest przestrzeganie Praw Dziecka. Nasi goście spotkali się z uczniami, prowadząc klasowe dyskusje na temat poszczególnych praw. Po południu w debacie uczestniczyli nasi rodzice.

Zmieniony ( Niedziela, 26 Listopad 2017 20:55 )