Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w r.sz. 2017/2018 wzięła udział w programie "Profilaktyka uzależnień dzieci i młodzieży do 18 roku życia w województwie opolskim  na lata 2016-2019" realizowanym pod hasłem        "Pomyśl zanim spróbujesz". W ramach realizacji programu zorganizowano m.in. spotkania edukacyjne dla rodziców i nauczycieli z udziałem funkcjonariuszy policji,połączone z prezentacją walizek profilaktycznych, a także cykl zajęć edukacyjnych dla uczniów, które prowadzili wychowawcy klas, pedagog szkolny oraz przedstawiciel policji. Promowano wśród uczniów zdrowy styl życia i alternatywne sposoby spędzania wolnego czasu. Co kwartał szkoła sporządzała sprawozdania z przebiegu programu. Po spełnieniu wszystkich określonych warunków dotyczących udziału w programie, nasza szkoła  otrzymała certyfikat.

Zmieniony ( Środa, 13 Luty 2019 07:51 )