Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 2-Dwójka w Strzelcach Opolskich złożyło do "Fundacji Górażdże -Aktywni w Regionie" projekt grantowy- "Z robotem na Ty. Uczymy się i bawimy z nowymi technologiami". Innowacyjny projekt uzyskał duży grant w wysokości 10 tysięcy złotych, za który zakupiono 25 sztuk mini robotów "mBotów". Są to urządzenia, które uczniowie na co dzień wykorzystują na lekcjach informatyki oraz zajęciach pozalekcyjnych. Aby zaprogramować swojego robota, korzystają z języka programowania Scratch oraz komunikatorów: tabletu czy smartphone'a. Uczniowie podczas warsztatów zademonstrowali swoje umiejętności, w których wzięli udział: przedstawiciel Fundacji Górażdże - koordynator do spraw CRS pani Małgorzata Dąbrowska, przedstawiciel opolskiego kuratorium -starszy wizytator pan Janusz Iwaniak, prezes Stowarzyszenia pan Waldemar Gaida, radni, przedstawiciel organu prowadzącego pan Jarosław Pietrucha oraz przedstawiciele Regionalnego Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji-pan Ireneusz Podolak.

Zmieniony ( Niedziela, 17 Marzec 2019 19:15 )