W dniach od 10 lutego-14 lutego2020r czterdziestu czterech uczniów z PSP nr 1, 2, 4 i 7 uczestniczyło w zimowej półkolonii zorganizowanej przez PSP nr 2 w Strzelcach Opolskich. Każdego dnia na uczestników czekały ciekawe zajęcia oraz wycieczki. Były zajęcia plastyczne,sportowe, zabawy ze śpiewem. W dniu 11 lutego 2020r  uczestnicy odwiedzili kino Helios w Kędzierzynie -Koźlu, by wziąć udział w projekcji filmu " Doktor Dolittle". Natomiast 12 lutego odwiedzili Teatr Lalki i Aktora w Opolu, gdzie uczestniczyli w spektaklu teatralnym "Tchórzofretka" podczas, którego młody widz nauczył się, jak oswajać swoje strachy i jak rozbudzać w sobie odwagę do pokonywania lęków. W czwartek 13 lutego 2020r dzieci zostały zaproszone przez pracowników Parków Krajobrazowych na Górze Świętej Anny do gry terenowej podczas, której poznały historię bazyliki  i budowę geologiczną Góry Świętej Anny. W tym samym dniu uczestniczyły w lekcji przyrodniczej pt. " Nocne duchy? Tajemnice z życia sów.", a także zobaczyły okolicznościową historyczną  wystawę żołnierzyków i modeli pojazdów-" Od Insurekcji Kościuszkowskiej do III Powstania Śląskiego". Ostatni dzień zajęć poświęcony był zwyczajom regionalnym Śląska Opolskiego. Dzieci uczestniczyły w warsztatach ze zdobienia jaj wielkanocnych różnymi technikami oraz zwiedziły Skansen Wsi Opolskiej. Na zakończenie zajęć odbył się konkurs z nagrodami.

Zmieniony ( Środa, 19 Luty 2020 07:27 )