W roku szkolnym 2002/2003 społeczność szkolna przystąpiła do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej " Szkoła z Klasą" , której patronował Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Aleksander Kwaśniewski. Jako jedyna szkoła z Opolszczyzny ,zostaliśmy wyróżnieni przez Pana Prezydenta zaproszeniem  w dniu 17 września 2002 do Pałacu Prezydenckiego. Szkołę reprezentowały: dyrektor szkoły pani Elwira Morawiec- Bartczak, pani Elżbieta Makowska - nauczyciel języka polskiego oraz Martyna Żyłka - uczennica klasy szóstej.W imieniu opolskich szkół składaliśmy deklarację przystąpienia do programu.

Pan Prezydent otrzymał od nas maskotkę psa, którego nazwaliśmy As oraz list z pozdrowieniami od wszystkich uczniów.

As to ukochany pies Ali.
As to ktoś najlepszy.
My też zostaliśmy Asami wśród polskich szkół.

W trakcie trwania programu realizowaliśmy następujące zadania: wychować ludzi z klasą, poinformować jak oceniamy, festiwal nauki, rodzice bliżej szkoły, więcej kultury. Po każdym zrealizowanym zadaniu wysyłaliśmy sprawozdania , które były oceniane przez komisję.W dniu 10 października 2003 roku otrzymaliśmy tytuł " Szkoła z Klasą"oraz Certyfikat potwierdzający uzyskanie tytułu.