Od 2006 roku Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Strzelcach Opolskich   bierze udział w projektach eTwinning, które prowadzi nauczyciel języka angielskiego pani Agata Łuszczyna.

- 2006 projekt "Globalna bajka"
- 2007 projekt "Odważne podróżujące lalki"
- 2008 projekt " Tylko bieżąca woda"
Za realizację projektów szkoła otrzymała krajowe odznaki za partnerstwo oraz odznakę jakości, a także europejską odznakę jakości. Projekty realizowane były razem ze szkołami ze : Szwecji, Węgier, Słowacji, Danii oraz z Polski.
" Globalna bajka"- zadaniem było wypracowanie pięciu bajek uzupełnionych ilustracjami wykonanymi przez uczniów z poszczególnych szkół. Każda szkoła z danego kraju rozpoczynała bajkę przez napisanie pierwszych rozdziałów uzupełnionych wspomnianymi ilustracjami. Następnie każda ze szkół dopisywała kolejne rozdziały zgodnie z ustaleniami. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć, być autorami pięciu różnych bajek. Uczniowie naszej szkoły byli twórcami I rozdziału bajki " Z archiwum mrówki" dla dzieciaków była to wspaniała przygoda , gdyż inwencja twórcza dzieci nie znała granic, pogłębiali znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie, oczekiwali na listy od swoich kolegów z innych krajów. W dniach 17-19 XI 2006 naszą grupę szkół reprezentowała szkoła ze Szwecji, która podczas warsztatów rozwojowych w Kopenhadze i Malmo przedstawiła projekt „Globalna bajka”, który otrzymał europejską odznakę jakości.
Drugi projekt to "Odważne podróżujące lalki" . Pracowaliśmy             z tą samą grupą państw z zagranicy. Nie brała tylko udziału szkoła z Polski. Uczniowie klas IV-VI wykonali kukiełkę Koziołka Matołka, który wraz z opracowaną książeczką w języku angielskim opowiadał o swoich przygodach uczniom ze Szwecji, Danii, Węgier. Lalki były wysyłane listownie, a zadaniem szkół było ich ugoszczenie , wypełnienie zadań i spełnienie życzeń odważnej lalki,. Podejmowaliśmy w naszej szkole Pippi, Syrenkę i Smoka Susu. Węgierski Smok Susu , jak na niego przystało skosztował obiadu w szkolnej stołówce, brał udział w lekcjach, pozował na lekcjach plastyki, gdzie spod mazaków , kredek pędzli powstawały wspaniałe portrety tego niesamowitego gościa. Miał również za zadanie przeprowadzić wywiad                     z dyrektorem szkoły. Wyposażony w wypracowane materiały wyruszył w podróż do Szwecji. W międzyczasie w progi naszej szkoły zawitała rudowłosa Pippi , ulubienica szwedzkich dzieci. Pippi wraz z naszymi uczniami odwiedziła pana Burmistrza, redakcję” Strzelca Opolskiego” oraz lokalną telewizję „City Sat Gordzielik”. Kolejnym gościem była mała Syrenka. Jej zadaniem było uczestniczenie w zajęciach pozalekcyjnych. To była świetna zabawa. Za projekt otrzymaliśmy europejską odznakę jakości.
W projekcie " Tylko bieżąca woda" uczestniczyła szkoła ze Szwecji, Słowenii i nasza. Uczniowie wraz z rówieśnikami z innych szkół stworzyli prezentację „Jak oszczędzać wodę?”, wykonywali ilustracje, wypełniali kartę badawczą zużycia wody w swoich domach, porównywali , ile wody zużywają rodziny w domach z Polski, Szwecji i Słowenii. Układali historię kropelki wody, byli autorami piosenek o wodzie. Ze swoimi kolegami mieli możliwość kontaktu na czacie, pocztą email, a także blogu założonego podczas realizacji projektu. Efektem wspólnej pracy było uświadomienie uczniom , jak niezbędną częścią naszego życia jest woda i jak wiele sposobów istnieje na jej oszczędzanie i wykorzystywanie w rozsądny sposób.
Za realizację projektu otrzymaliśmy europejską odznakę jakości.

Zmieniony ( Poniedziałek, 08 Luty 2010 09:52 )