W dniu 17 października 2016 roku Społeczność Szkolna Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2, rodzice i dziadkowie naszych uczniów,  gimnazjaliści Publicznego Gimnazjum nr 1  oraz Gimnazjum Dwujęzycznego, a także mieszkańcy Strzelec Opolskich, przybyli do naszej szkoły, aby wraz z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy przyłączyć się do bicia rekordu Guinnessa w resuscytacji krążeniowo - oddechowej. Byliśmy wspomagani w biciu rekordu przez ratownika medycznego panią Ludmiłę Gedrojc, która pełniła rolę instruktora. Pokazała wszyskim krok po kroku  poprawne wykonanie resuscytacji. Na dziesięciu stanowiskach wyposażonych w fantomy pracownicy strzeleckiej policji, strażacy, ratownicy medyczni czuwali nad prawidłowym udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej. Każdy uczestnik bicia rekordu musiał  wykonać następujące elementy resuscytacji: 30 uciśnięć klatki piersiowej oraz 2 wdechów ratowniczych. W naszej szkole rekord biło 311 osób. Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo i wspólne bicie rekordu.

Zmieniony ( Środa, 19 Październik 2016 19:57 )