W dniu 28 listopada 2017 r. koordynator szkolnego Koła LOP pani Małgorzata Tułodziecka oraz przedstawiciele Koła Ania Kalla i Łukasz Banasz wraz z dyrektorem szkoły  panią Elwirą Morawiec- Bartczak wzięli udział w uroczystości podsumowania pracy Kół LOP za rok szkolny 2016/2017, która odbyła się w siedzibie Łowiectwa w Opolu. Nasze szkolne Koło  zostało wyróżnione tytułem "Mistrzowskie Koło LOP" w konkursie na  "Najlepiej pracujące Koło LOP w roku szkolnym 2016/2017" -etap wojewódzki. Również otrzymaliśmy wspaniały puchar potwierdzający uzyskanie tak wysokiego wyróżnienia. Szkolne Koło  istnieje już 20 lat. Od 2009 roku zajmuje czołowe miejsca w województwie. Na co dzień pracuje z Nadleśnictwem Strzelce Opolskie i Rudziniec oraz Parkami Krajobrazowymi Góra Św. Anny. Członkowie LOP organizują konkursy plastyczne, wiedzy o tematyce ekologiczno-przyrodniczej. Prowadzą prelekcje, zbiórki na rzecz pomocy zwierzętom, surowców wtórnych, zużytych baterii, sprzętu elektrycznego i elektronicznego. 46 członków Koła współpracuje również ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu.