5 października 2018 r uczniowie klas VII i VIIIab uczestniczyli w żywej lekcji historii, która została zorganizowana w siedzibie Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach. Młodzież spotkała się z uczestnikami powstania warszawskiego m.in. pułkownikiem w stanie spoczynku Bronisławem Maciaszkiem, którzy opowiedzieli jak przebiegało powstanie, jakie zadania wykonywali, jak wyglądało życie w Warszawie podczas i po zakończeniu powstania. Po spotkaniu uczniowie zostali zaproszeni na spektakl do obozu Lamsdorf  "Przerzucane słowa" w wykonaniu aktorów z Teatru Eko Studio w Opolu, który opowiadał o losach powstańców w obozie jenieckim Lamsdorf. Udział w lekcji muzealnej dostarczył uczestnikom wielu wiadomości historycznych, jak również wywołał chwilę refleksji i wzbudził wielki szacunek do ludzi walczących o wolność i niepodległość.

Zmieniony ( Środa, 10 Październik 2018 20:32 )