Home

W dniu 21marca 2019 r w ramach dnia z regionalizmu Śląska Opolskiego uczniowie naszej szkoły przywitali Panią Wiosnę. Dzień ten obfitował w różnorodne zajęcia. Na dobry początek należało zmierzyć się z ortografią i napisać wiosenne dyktando. Później uczniowie wzięli udział w konkursie kulinarnym, literackim, plastycznym, matematycznym oraz kroszonkarskim. Nie zabrakło wiosennego drzewka, na którym zawisły kwiaty oraz motyle. Również uczniowie poznali obyczaje związane z wiosną. Na zakończenie odbyły się rozgrywki sportowe.

 

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 2-Dwójka w Strzelcach Opolskich złożyło do "Fundacji Górażdże -Aktywni w Regionie" projekt grantowy- "Z robotem na Ty. Uczymy się i bawimy z nowymi technologiami". Innowacyjny projekt uzyskał duży grant w wysokości 10 tysięcy złotych, za który zakupiono 25 sztuk mini robotów "mBotów". Są to urządzenia, które uczniowie na co dzień wykorzystują na lekcjach informatyki oraz zajęciach pozalekcyjnych. Aby zaprogramować swojego robota, korzystają z języka programowania Scratch oraz komunikatorów: tabletu czy smartphone'a. Uczniowie podczas warsztatów zademonstrowali swoje umiejętności, w których wzięli udział: przedstawiciel Fundacji Górażdże - koordynator do spraw CRS pani Małgorzata Dąbrowska, przedstawiciel opolskiego kuratorium -starszy wizytator pan Janusz Iwaniak, prezes Stowarzyszenia pan Waldemar Gaida, radni, przedstawiciel organu prowadzącego pan Jarosław Pietrucha oraz przedstawiciele Regionalnego Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji-pan Ireneusz Podolak.

 

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

W naszej galerii
Gazetka szkolna
Odwiedziło nas
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj82
mod_vvisit_counterWczoraj104
mod_vvisit_counterW tym tygodniu444
mod_vvisit_counterW tym miesiącu2326

33