Home

Słowo hejt to spolszczona wersja słowa hate, czyli nienawiść. Hejtem określa się działanie w Internecie, które jest przejawem złości, agresji, nienawiści. Najprostszą i zarazem najtrudniejszą odpowiedzią na hejt jest: unikać czytania negatywnych opinii, nie odpowiadać na nie. Można również pełnego hejtu wpis zgłosić  administratorowi danej strony, który może usunąć konkretny komentarz albo zablokować konto danej osoby. Uczniowie PSP nr 2 uczestniczyli w warsztatach w ramach ogólnopolskiego projektu "Cybernauci", realizowanego przez Fundację Nowoczesna Polska. Również odpowiedzią na szerzące się zjawisko hejtu, jest przystąpienie szkół gminy Strzelce Opolskie do projektu "Strzeleckie Nie Hejtuje".

 

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie wraz ze szkolnym koordynatorem Elwirą Morawiec- Bartczak realizowali projekt edukacyjny "Szkoła z Prawami Dziecka" organizowanym przez UNICEF. Projekt miał na celu m.in. uświadomić uczniom znaczenie praw dziecka i ich konsekwencje w codziennym życiu, uświadomienie wśród młodych ludzi postawy zaangażowania społecznego oraz zaangażowanie przedstawicieli środowiska lokalnego w promowanie praw dziecka i nagrodzenie najbardziej aktywnych "Gwiazdami Szeryfa Praw Dziecka".

 

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

W naszej galerii
Gazetka szkolna
Odwiedziło nas
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj26
mod_vvisit_counterWczoraj73
mod_vvisit_counterW tym tygodniu235
mod_vvisit_counterW tym miesiącu1883

33