Home

5 października 2018 r uczniowie klas VII i VIIIab uczestniczyli w żywej lekcji historii, która została zorganizowana w siedzibie Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach. Młodzież spotkała się z uczestnikami powstania warszawskiego m.in. pułkownikiem w stanie spoczynku Bronisławem Maciaszkiem, którzy opowiedzieli jak przebiegało powstanie, jakie zadania wykonywali, jak wyglądało życie w Warszawie podczas i po zakończeniu powstania. Po spotkaniu uczniowie zostali zaproszeni na spektakl do obozu Lamsdorf  "Przerzucane słowa" w wykonaniu aktorów z Teatru Eko Studio w Opolu, który opowiadał o losach powstańców w obozie jenieckim Lamsdorf. Udział w lekcji muzealnej dostarczył uczestnikom wielu wiadomości historycznych, jak również wywołał chwilę refleksji i wzbudził wielki szacunek do ludzi walczących o wolność i niepodległość.

 

Uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w wyborach do Samorządu Uczniowskiego. W wyniku głosowania przewodniczącą SU została Karolina Gralka, zastępcą Filip Januszewski, sekretarzem Maja Białoń, skarbnikiem Magdalena Kasiuba. Członkami SU zostali: Paulina Krukowska, Laura Peplińska, Kasia Frankiewicz i Bartosz Łukasik. Gratulujemy i życzymy samych sukcesów w realizacji zadań.

 

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

W naszej galerii
Gazetka szkolna
Odwiedziło nas
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj98
mod_vvisit_counterWczoraj136
mod_vvisit_counterW tym tygodniu98
mod_vvisit_counterW tym miesiącu1897

33